Plastia Vermikompostér Urbalive, zelená

Kód: 1606965030
Neohodnoceno
Značka: UrbaLive
3 390,20 Kč
Skladem (3 ks)
Můžeme doručit do:
11.12.2023
Nízký domácí vermikompostér URBALIVE

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Součástí balení domácího kompostéru je:

  • Víko s dřevěným madlem,
  • dvě patra,
  • spodní díl,
  • vypouštěcí ventil,
  • mřížka s textilií,
  • 4 dřevěné nohy,
  • 4 vruty,
  • lopatka,
  • rukavice a
  • lepová deska.

Výška: 60,5cm

Šířka: 50,5cm

Hloubka: 38cm

 

Žížaly ve vermikompostéru Urbalive přemění rostlinné zbytky z vaší domácnosti na vermikompost a žížalí čaj. Získáte tak vysoce kvalitní organické hnojivo pro pěstování pokojových i venkovních rostlin.

Moderní podobu vermikompostéru navrhl český designér Jiří Pelcl. Výrobek získal ocenění RedDot Design Award v roce 2017.

Dvě patra a spodní díl umožňuje intenzivnější kompostování. Perforovaná dna jednotlivých nádob zajišťují odvod přebytečné vody, volný pohyb žížal materiálem a provzdušnění. Tím se práce vermikompostéru velice zefektivňuje.

Co se hodí pro kompostování: skořápky vajíček, slupky, odpad z odšťavňovače (žížaly jej milují a zpravovávájí ho velmi rychle), odřezky ovoce a zeleniny, kávová sedlina

Do kompostu nedáváme plesnivé potraviny a žádné tuky, mléčné výrobky, zbytky masa, slupky z jižního ovoce - především z citrusů.

Vermikompostér Urbalive je naprosto vynikajícím řešením pro vaši domácnost. Zmenšíte tak množství vašich odpadků, které nemusejí přijít na skládky a do spaloven. Při vermikompostování se využívá schopnosti žížal přeměňovat rostlinné zbytky na velmi kvalitní organické hnojivo - vermikompost.

Vermikompostér Urbalive je designově velice zdařilý a tak dobře zapadne do vaší domácnosti a nenarušuje ji. A to ani zápachem. 

Pro domácí kompostování se výborně hodí kalifornské žížaly, které mají mnohem vyšší apetit jak naše domácí dešťovky. Také se množí mnohem rychleji. Doporučujeme nevypouštět kalifornské žižaly na své zahrádky hlavně z toho důvodu, že se jedná o cizí druh, kterému by se postupem času mohlo podařit přežít v našem podnebném pásu a nemuselo by to mít dobrý dopad pro naši místní faunu a floru.

Kalifornské žížaly: 0,5 kg žížal zkonzumuje za den okolo 0,25 kg odpadů, což je zhruba množství, které vyprodukuje čtyřčlenná rodina za den.

Co žížaly?

Kde si můžete pořídit žížaly do vermikompostéru? Zajděte si k sousedům. Kdo přesně ve Vašem okolí kompostuje a může Vám nabídnout násadu žížal, najdete na: www.mapko.cz.
Nebo si můžete zakoupit a osobně vyzvednout kalifornské žížaly přímo u jejich chovatele. Bližší informace najdete na: www.vermikompostovani.cz

Jestliže máte vyšší produkci bioodpadu a nestačí vám tento standardní objem vermikompostéru, je možno dokoupt další patra a skládat je tak nad sebe.

Vermikompostér nenechávejte v místnostech, kde mrzne ani kde svítí přímé polední slunce.

Vermikompostér umístíme do prostoru, kde se teplota pohybuje mezi 10 - 25o C: na chodbu, na balkón (duben-říjen), do garáže, sklepa, dílny, kuchyně, do třídy ve škole nebo do kanceláře.

Země původu: Česká republika

Váha: 6,17 kg

Doplňkové parametry

Kategorie: DOMÁCÍ KOMPOSTÉRY
Hmotnost: 0.02 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: